دلایل استفاده از سنگ تراورتن

در واقع، برای ساخت دیوارهای خارجی و نمای ساختمان به مصالح مستحکمی نیاز است که بتوانند در برابر شرایط آب و هوایی مختلف یعنی در برابر سرما و گرما و تغییرات دمایی، اشعه ماوراء بنفش خورشید و همچنین رطوبت موجود در هوا مقاومت کرده، خراب نشوند و در عین حال با گذشت زمان، زیبایی خود را حفظ کنند.
بنابراین سنگ تراورتن به خاطر ظرافت و زیبایی طبیعی و سختی و نفوذناپذیری اثبات شده ای که دارد همیشه محصولی مناسب برای فضاهای بیرونی و نمای ساختمان می باشد. به همین دلیل است که در بسیاری از سازه های قدیمی و آثار باستانی که هنوز هم پا بر جای هستند از سنگ تراورتن استفاده شده است.
یکی دیگر از دلایلی که تراورتن را بهترین و مناسب ترین گزینه برای نمای سنگی ساختمان تبدیل کرده است، قیمت مناسب آن نسبت به سنگ های دیگر مانند مرمر می باشد.
از طرفی، تراورتن تنوع رنگ بالایی دارد و دارای رنگ های سفید، کرم روشن و شکلاتی است که بهترین رنگ ها برای سنگ نمای ساختمان ها می باشند. معمولا انتخاب هایی از بهترین سنگ تراورتن نما برای ساختمان های نمادین، مدرن، کلاسیک، مسکونی و ساختمان های برای شما وجود دارد که نمای منحصر به فردی به سازه خواهند بخشید. در این میان، سنگ تراورتن سفید یکی از سنگ های پرکاربرد در نمای ساختمان است.

خصوصیات بهترین سنگ تراورتن نما

جنس سنگ نمای تراورتن از آهک متخلخل است که از چشمه های آب گرم استخراج شده و به طور کلی می توان آن را در لایه های افقی پوسته زمین یافت.
این سنگ به دلیل داشتن سطح متخلخل، سازگاری خوبی با سیمان دارد و به همین خاطر نصب آن روی دیوار بسیار خوب و ماندگار انجام می گیرد.
استفاده از سنگ تراورتن به عنوان نمای ساختمان در کشور ما زیاد است و دلیل آن هم مقاومت بالا و صیقل پذیری این سنگ می باشد. علاوه بر آن، تراورتن خاصیت برش پذیری خوبی هم دارد.
در ادامه، نمونه های چشمگیر و زیبا از کاربرد سنگ های تراورتن برای نمای ساختمان را آورده ایم.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *