خرید بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان

سنگ تراورتن نوعی سنگ آهکی است که به‌دلیل زیبایی خود در ساختمان‌سازی کاربرد زیادی دارد. این سنگ تزئینی دارای بافت مرمری و الیافی و رنگ‌های متنوع مایل به خاکی است.

سنگ تراورتن هم در نمای داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود و هم نمای بیرونی. این سنگ‌ها مقاومت بالایی دارند و در هر منطقه جغرافیایی- سرد، گرم، خشک یا مرطوب- قابل استفاده‌اند.

برای دانستن همه چیز درباره خرید بهترین سنگ تراورتن در این مقاله با ما همراه باشید.

بهترین معدن سنگ تراورتن در ایران را بشناسید

کشور ما ایران یکی از منابع غنی معادن سنگ است. تنوع رنگ و نوع سنگ‌های این معادن در جهان نظیر ندارند. اما سؤال اینجاست که بهترین سنگ تراورتن ایران از کدام معادن سنگ استخراج می‌شود؟

معدن سنگ تراورتن عباس آباد

شهر محلات قطب اصلی سنگ تراورتن ایران شناخته شده است. در این شهر معادن سنگ بسیاری وجود دارد. منطقه محلات در استان مرکزی واقع شده است. معادن موجود در این شهر بیشترین میزان سنگ تراورتن ایران را تأمین می‌کند. معادن معروف محلات عبارتند از: معدن تراورتن عباس آباد، معدن تراورتن آتشکوه، معدن سنگ تراورتن حاجی آباد و دره بخاری.

معادنی که نام بردیم از معروف‌ترین معادن سنگ تراورتن این منطقه و کل ایران هستند. بجز این معادن تعداد دیگری از معادن هم وجود دارند که به نوبه خود دارای سنگ‌های تراورتن با ارزشی هستند، از جمله تراورتن قرمز ماکو، تراورتن سیلور تکاب، تراورتن آبگرم، ابیانه، کاشان و غیره.

سنگ تراورتن عباس آباد

یکی از سنگ‌های پرکاربرد نمای ساختمان‌ها سنگ تراورتن عباس آباد است. این نوع سنگ جزو سنگ‌های تراورتن سفید است. تراورتن عباس آباد سورت بندی مختلفی دارد. سورت بندی آن‌ها طبق رنگ و موج‌های سنگ تعیین می‌شود. ویژگی اصلی این سنگ قابلیت چسبندگی و ساب پذیری بالا است.

تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد یکی از زیباترین سنگ‌های تراورتن روشن …

[njwa_button id="8285"]

سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه از جمله بهترین سنگ‌های تراورتن به حساب می‌آید. از این سنگ معمولاً در نمای خارجی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. رنگ روشن و ساب پذیری بالای این سنگ آن را تبدیل به گزینه مناسبی در ساختمان سازی کرده است.

تراورتن آتشکوه

بدون شک سنگ تراورتن آتشکوه یکی از زیباترین سنگ‌هایی است …

[njwa_button id="8455"]

قیمت سنگ تراورتن آتشکوه به نسبت رنگ و هاله‌های آن متغیر است. اگر سنگ روشن‌تر و دارای هاله‌های منظم و کمتر باشد گران‌تر خواهد بود.

تراورتن دره بخاری

از جمله سنگ‌های تراورتن که در نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود، سنگ تراورتن دره بخاری است. علت استفاده فراوان از این سنگ در ساختمان سازی، لوکس و شیک بودن آن است. همچنین تراورتن دره بخاری در ساخت دیوار لابی، سنگ پله و غیره نیز استفاده می‌شود.

زیبایی این نوع تراورتن مثال زدنی است. تراورتن دره بخاری را می‌توان در رنگ‌های شکلاتی و کرم روشن در بازار پیدا کرد.

تراورتن دره بخاری

اگر به دنبال سنگ روشن با ظاهر لوکس و شیک …

[njwa_button id="8455"]

خرید بهترین سنگ تراورتن دره بخاری

معرفی بهترین سنگ تراورتن سفید

سنگ‌های تراورتن سفید اکثراً از معادن عباس آباد، طبس، ابیانه، حاجی‌آباد و رامشه استخراج می‌شوند. از بین این همه معدن، تراورتن سفیدی که از معدن عباس آباد به‌دست می‌آید، نسبت به بقیه مرغوب‌تر است. تراورتن سفید عباس آباد در صنعت ساختمان سازی ایران مصرف بالایی دارد.

سنگ تراورتن سفید عباس آباد در نمای ساختمان

هرچه مقدار روشن بودن و سفیدی سنگ بیشتر باشد، مرغوب‌تر است و در نتیجه قیمت بیشتری دارد. ویژگی‌های متمایز تراورتن سفید میزان تراکم بالا، ساب پذیری مناسب و انواع سورت است. این سنگ‌های سفید تا حد زیادی کمیاب هستند؛ زیرا به مقدار کم استخراج می‌شوند.

این تراورتن در دو نوع موج‌دار و بی‌موج در بازار موجود است. انواع بی‌موج آن در ایجاد نماهای کلاسیک و رومی کاربرد دارند. استفاده از این نوع سنگ در نمای ساختمان، ستون‌ها، نرده‌های سنگی و غیره جلوه چشم‌نوازی برای ساختمان ایجاد می‌کند.

از تراورتن سفید هم در فضای داخلی و هم نمای خارجی ساختمان‌ها به‌ویژه ساختمان‌های نمای رومی استفاده می‌شود. به‌علت زیبایی چشم نواز، این سنگ در مراکز تجاری هتل‌ها، لابی‌ها، قاب آسانسور و نماهای مدرن هم به چشم می‌خورد.

ابعاد بهترین سنگ تراورتن سفید معمولاً ۴۰ طولی است. علت تراکم بالای آن پر کردن حفره‌های سنگ با استفاده از موادی مثل پلی استر، رزین، پالیشر و غیره است. کیفیت در تولید این سنگ اهمیت بسیاری دارد.

برای انتخاب و مقایسه تراورتن‌های سفید، این کلمه را در سایت جستجو کنید. فرآوری تراورتن سفید به‌صورت چرمی است.

معرفی بهترین سنگ تراورتن عسلی

سنگ تراورتن عسلی در دو رنگه عسلی روشن و تیره در بازار موجود است. تنوع رنگی این سنگ از کرم مایل به عسلی شروع می‌شود و تا عسلی تیره ادامه دارد. سنگ تراورتن عسلی از معادنی که تراورتن کرم رنگ دارند، قابل استخراج است. مهم‌ترین معادن سنگ تراورتن عسلی در شهرهای کاشان، تکاب و یزد قرار دارند.

سنگ تراورتن طرق با رنگ عسلی

 این سنگ در دو نوع موج دارو بدون موج درست می‌شود و مانند سنگ سفید تراورتن دارای ابعاد طولی 40 است. روی این سنگ می‌توان پرداخت‌های مختلفی انجام داد و آن را در انواع صیقلی، شوند و غیره درآورد.

از سنگ تراورتن عسلی بیشتر در ساخت دیوارها و نمای خارجی ساختمان استفاده می‌شود، اما در نمای داخلی ساختمان هم جلوه‌ای خاص به وجود می‌آورد.

 نوع فرآوری این سنگ به‌صورت چرمی و صیقلی است. همین حالا از انواع متنوع سنگ تراورتن عسلی با مناسب ترین قیمت بازدید کنید.

بهترین سنگ تراورتن برای نما کدام است؟

دلایل زیادی وجود دارد که سنگ تراورتن را به گزینه‌ای مناسب و زیبا برای نمای ساختمان تبدیل می‌کند. سنگ تراورتن دارای استحکام بالایی است و در برابر شرایط آب و هوایی سخت دوام بالایی دارد. آن‌ها در برابر نور شدید آفتاب آسیب پذیر نیستند و رطوبت، برف و باران خرابشان نمی‌کند.

سنگ تراورتن با اینکه به ظاهر گران به نظر می‌رسد، اما قیمت به صرفه‌ای نسبت به سایر سنگ‌های مشابه مانند مرمر دارد. تنوع بالای سنگ‌های تراورتن آن‌ها را تبدیل به بهترین سنگ برای ایجاد نمای کلاسیک و رومی می‌کند.

خرید بهترین سنگ تراورتن برای نمای رومی

زیبایی که سنگ تراورتن به نمای ساختمان می‌بخشد، در دنیای سنگ‌های با قیمت مناسب رقیب ندارد. علاوه بر این تراورتن دارای تخلخل بالا است. به همین علت سازگاری زیادی با سیمان و ملات دارد و به‌راحتی روی دیوارهای نمای ساختمان نصب می‌شود و ماندگار می‌ماند. ویژگی برش‌پذیری خوب تراورتن هم کمک زیادی به استفاده از آن به عنوان سنگ نمای ساختمان می‌کند.

هر سنگ تراورتن که این ویژگی‌ها را داشته باشد، بهترین سنگ تراورتن برای نمای ساختمان است. اکثر تراورتن‌های به‌کار‌رفته در نمای ساختمان از انواع بدون موج هستند. انتخاب بهترین سنگ تراورتن برای نما به رنگ کلی نمای ساختمان و بودجه عمرانی ساخت آن هم بستگی دارد.

مشاهده انواع تراورتن های مناسب نمای ساختمان با مناسب ترین قیمت‌ها.

عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ تراورتن

سنگ تراورتن به‌علت کیفیت بالا، قیمت مناسب، زیبایی، تنوع و غیره در بسیاری از پروژه‌های عمرانی استفاده می‌شود. این نوع سنگ در قسمت‌های مختلف ساختمان از جمله نمای بیرون و داخل کاربرد دارد. شما باید با توجه به نیازها و انتظارات خود مناسب‌ترین سنگ تراورتن را تهیه کنید.

اگر در انتخاب نوع سنگ تراورتن شک دارید با لمس مشاوره خرید سنگ از کارشناسان ابرسنگ کمک بگیرید.

با توضیحاتی که درباره انواع سنگ تراورتن دادیم خرید بهترین سنگ تراورتن برای شما راحت‌تر خواهد بود. به‌طور کلی قیمت سنگ تراورتن ساختمانی به چند عامل بستگی دارد. این عوامل را در ادامه به شما خواهیم گفت.

کیفیت و سورت بندی

کیفیت سنگ یکی از مهم‌ترین موارد تعیین کننده قیمت آن است. پرداخت‌های مختلفی روی تراورتن انجام می‌شود که در قیمت تأثیر دارند. سنگ تراورتن در انواع درجه سوپر، درجه یک و درجه دو در بازار موجود است.

سورت بندی از ویزگی‌های بارز انواع سنگ تراورتن است. سورت‌بندی دقیق‌تر منجر به افزایش قیمت سنگ خواهد شد. سورت‌بندی با توجه به مواردی از جمله طرح، کیفیت، رنگ، عدم وجود ترک و پوسیدگی در سنگ و غیره انجام می‌گیرد.

رنگ و ابعاد

یکی دیگر از عوامل مؤثر در قیمت گذاری تراورتن، رنگ آن است. از هر معدن رنگ متفاوتی از تراورتن خارج می‌شود. برخی رنگ‌ها کمیاب‌تر و در نتیجه گران‌تر هستند.

ابعاد سنگ هم در هزینه آن تأثیر دارد. بدیهی است هر چه سنگ بزرگ‌تر و قطورتر باشد، قیمت تمام‌شده بالاتری برای تولیدکننده خواهد داشت؛ در نتیجه باید به قیمت بالاتری به فروش برسد.

میزان تخلخل و نحوه فرآوری

تراورتن سنگی متخلخل است. مقدار تراکم و تخلخل سنگ با قیمت آن رابطه عکس دارد. هرچه سنگ تراورتن بافت فشرده‌تری داشته باشد شکنندگی کمتری دارد، مقاوم‌تر است و در نتیجه گران‌تر خواهد بود.

همان‌طور که گفتیم تراورتن دارای تخلخل و حفره‌های سطحی است. گاهی برای افزایش تراکم و کاهش حفره‌ها و شکاف‌های سنگ از موادی مثل اپوکسی و رزین استفاده می‌شود. استفاده از آن مواد در قیمت پایانی سنگ تاثیرگذار است.

کلام آخر

برای خرید بهترین سنگ تراورتن حتماً از طریق ابرسنگ اقدام کنید. با استفاده این سایت از امکانات بسیاری مانند تحویل کالا در محل، امکان مقایسه قیمت‌ها، ضمانت کیفیت و اصل بودن محصول و غیره بهره‌مند می‌شوید.

در خرید سنگ تراورتن به انواع و ویژگی‌های مختلف آن‌ها توجه کنید. با شناخت کامل هر سنگ تراورتن بهترین گزینه را برای پروژه خود انتخاب خواهید کرد.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *