ساختار متخلخل انواع سنگ تراورتن

این ویژگی احتمالا مهم ترین عیب سنگ تراورتن است. از آنجایی که به صورت طبیعی در این سنگ حفره های زیادی وجود دارد، ساختار آن بسیار متخلخل می باشد. این بدان معناست که با گذشت زمان و با قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت، سطح تراورتن به آسانی شکسته شده یا ساییده می شود. حتی اگر این حفره ها کوچک هم باشند، به راحتی دیده می شوند، که می تواند برای کسانی که چنین ظاهری را دوست ندارند، یک عیب محسوب شود.

برای مثال، در مکان هایی که از کفپوش های تراورتن استفاده می شود، شما باید به طور منظم این حفره ها را سوهان کاری کرده و از آنها مراقبت و نگهداری کنید. در واقع، باید زمان بیشتری را صرف مراقبت از این کفپوش ها کنید. همچنین، می توانید از مواد شوینده، درزگیرها یا محصولاتی برای پولیش آنها استفاده کنید.

تراورتن نسبت به مواد اسیدی به شدت واکنش پذیر است.

معایب سنگ تراورتن

یکی دیگر از معایب سنگ تراورتن، حساسیت آن نسبت به مواد اسیدی مانند الکل، قهوه، سرکه، آب پرتقال و غیره است. اگر حواستان نباشد و به طور تصادفی روی تراورتن آب پرتقال یا آبلیمو بریزید، باعث ایجاد لکه های دائمی روی آن می شوید، زیرا حلال های اسیدی با کلسیم کربنات موجود در سنگ واکنش نشان می دهند. بنابراین اگر شما بچه کوچک دارید و یا اگر قصد دارید برای طراحی دکوراسیون رستوران خود از کفپوش تراورتن استفاده کنید، باید خیلی مراقب باشید و بهتر است قبل از خرید و نصب سنگ تراورتن این مسئله را در نظر بگیرید.