معرفی سنگ تراورتن سفید

یکی از انواع سنگ تراورتن که محبوبیت زیادی در بین طراحان، معماران و خریداران سنگ ساختمانی دارد، سنگ تراورتن سفید می‌باشد. خرید و فروش این نوع سنگ به صورت متر مربع انجام می‌شود و بیشتر در استان‌های تهران، اصفهان و محلات تولید شده و به فروش می‌رسد. سنگ تراورتن سفید نیز انواع مختلفی دارد که در این میان می‌توان به نوع موج‌دار و بی‌موج آن اشاره کرد. تراورتن سفید بی‌موج به طور وسیعی در نماهای رومی و نماهای کلاسیک به کار می‌رود و از تراورتن سفید اکثرا به شکل ترکیبی و یکدست استفاده می‌شود.

قیمت سنگ تراورتن سفید

مانند سایر سنگ‌های ساختمانی، عوامل مختلفی بر قیمت سنگ تراورتن سفید تاثیرگذار است از جمله ابعاد، رنگ بندی، سورت و ضخامت سنگ. تراورتن سفید در مقایسه با دیگر رنگ‌ها قیمت بالاتری دارد.

نمای ساختمان با سنگ تراورتن سفید

یکی از عواملی که باعث ایجاد جلوه ای زیبا و جذاب به ساختمان‌ها و چهره شهر می شود، نمای ساختمان می‌باشد. به علاوه، نمای بیرونی ساختمان باعث افزایش طول عمر ساختمان می‌شود، از اینرو لازم است هنگام انتخاب و خرید مصالح ساختمانی، رنگ و مدل آنها دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید. یکی از مصالح مناسبی که به طور گسترده برای نماهای ساختمان به کار می‌رود سنگ تراورتن سفید است.
در واقع، اولین و مهم ترین کاربرد این سنگ استفاده از آن در نمای بیرونی ساختمان است و دلیل آن هم مقاومت و استحکام بالا، تنوع رنگ و مدل و سازگاری آن با شرایط آب و هوایی مختلف می‌باشد. یکی دیگر از دلایل استفاده از سنگ تراورتن سفید در نماها خصوصا در ارتفاع‌های زیاد، قابلیت جذب ملات آنهاست. علاوه بر موارد بالا، سنگ تراورتن سفید، زمینه رنگ روشنی دارد و به دلیل خصوصیات رنگی آن، با همه رنگ‌های دیگر سازگار بوده و ست می‌شود.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *