برگزاری دوازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران (2019)

9 Ekim 2019 Çarşamba

نمایشگاه سنگ ایران میزبان 200 معدن کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ، جناب آقای محمدرضا حاجی پور گفت: در دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ ایران ۲۰۰ معدن مطرح کشور از ۱۸ استان و ۲۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.

وی افزود: سال گذشته موفق به ثبت جهانی سنگ تراورتن محلات شدیم، به سبب همدلی و مشارکت خوب بین بخش خصوصی و دولتی در استان مرکزی شورای سیاست‌گذاری سنگ استان با حضور پررنگ بخش خصوصی و دولتی برگزار می‌شود که نشان‌دهنده همکاری و هم‌فکری این ۲ بخش است.

حاجی‌پور بیان کرد: در نمایشگاه کنونی ۲۰۰ معدن مطرح کشور از ۱۸ استان، ۲۰ شرکت دانش‌بنیان فعال در حوزه سنگ و فرآوری سنگ، ۷۰ شرکت تولیدکننده فعال در ساخت و تعمیر فرآورده‌ها و دستگاه‌ها و ماشین‌آلات حوزه سنگ و فرآوری سنگ حضور دارند.

نمایشگاه بین المللی صنعت سنگ

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری در تعمیق ساخت و داخلی کردن تولیدات، از ۳ ماه گذشته جلسات مستمر و کارشناسی با همکاری فعالان حوزه سنگ برگزار شد و امروز نخستین نمایشگاه تعمیق ساخت داخل صنعت سنگ کشور افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ادامه داد: نیازمندی‌های حوزه سنگ و فرآوری آن در قالب ۱۳ مورد احصا شده و برای آن ساماندهی و برنامه‌ریزی شده است، هزینه‌های حمل‌ونقل از طریق کشتی، تعرفه‌های وارده و... از جمله این مشکلات است.

وی تصریح کرد: یکی از موارد موجود در استان استفاده از ضایعات و باطله‌های سنگ است که در این زمینه مطالعات و پژوهش‌های انجام شده است.

خبرگزاری مهر : بهره گیری از فناوری برای رونق بخشی به صادرات صنعت سنگ ضروری است. بهنام نیک فر عضو انجمن سنگ ایران و رییس کمیسیون معادن بازرگانی اراک عصر روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه برگزاری دوازدهمین نمایشگاه سنگ محلات اظهار داشت: ایران در حوزه صنعت سنگ در مرحله تولید و فرآوری به مرحله خوبی رسیده است و با توجه به تحریم های موجود و کارشکنی های بین المللی به رشد خوبی در این صنعت رسیده ایم. و دوازدمین نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در شهرستان محلات در حالی برگزار شد که علی رغم تمام تحریم ها، حوزه معدن و تجارت کشور با تمام توان بکار خود ادامه میدهد.

رئیس کمیسیون معادن اتاق بازرگانی، صنایع ، کشاورزی و معادن اراک خاطر نشان کرد: در تلاش هستیم این نمایشگاه هر سال با رونق بیشتری همراه باشد و به توسعه اقتصادی کشوردر حوزه سنگ کمک کند.

 

منبع: گسترش نیوز ، خبرگزاری مهر

Yorumunu bırak