پولیش لبه‌های مرمریت در 6 مرحله

مرمریت علاوه بر کاربرد گسترده در حمام‌ها، به دلیل ظاهر خیره‌کننده، مقاومت در در برابر گرما و دوام و ماندگاری بالا، در آشپزخانه‌ها هم می‌توانند به‌کار برده شوند. مرمریت هم مانند سنگ گرانیت بشکل اسلب‌های بزرگ عرضه می‌‍‌شود.

اما لبه‌هایی که توسط ماشین برشکاری شده‌اند، اغلب مات، دارای خراش و در کل پرداخت نشده‌اند و آنطور که بیشتر افراد می‌پسندند، براق و پولیش شده نیستند.

در ادامه با ابرسنگ همراه باشید تا با 6 مرحله پولیش مرمریت بیشتر آشنا شوید.

مرحله اول

اگرچه هنگام پرداخت سطح اسلب‌ها، در بیشتر مواقع از آب جاری برای کنترل گرد و خاک استفاده می‌شود، اما اگر بخواهید لبه‌ها را خودتان پولیش کنید، استفاده از آب ضروری نیست و در هنگام کار با ابزار برقی، کار کردن بدون استفاده از آب ایمنی بالاتری دارد.

عینک ایمنی را به چشم بزنید و از ماسک گرد و غبار استفاده کنید. از آنجایی که استفاده از جریان آب که هنگام کار با ابزارآلات برقی، مخاطره‌ی ایمنی محسوب می‌شود، از این روش استفاده نمی‌کنیم.

با پوشیدن ماسک و استفاده از عینک محافظ از چشمان و ریه‌های خود در برابر گرد و غبار حاصل از پرداخت لبه‌های سنگ محافظت کنید.

مرحله دوم

سرعت فرز دستی را در صورت امکان روی 2800 دور در دقیقه تنظیم کنید. سنباده الماسه شماره 50 را بر روی پد دستگاه نصب کنید.

مرحله سوم

فرز را به لبه‌های سنگ تکیه دهید و آن‌ را در امتداد لبه سنگ، به چپ و راست حرکت دهید. سنباده شماره 50، خراش‌های بزرگ و آثار برش ماشینی را محو می‌کند و سطح در آستانه هموار شدن قرار می‌گیرد.

پولیش لبه‌های مرمریت در سنگ‌بری

اگر می‌خواهید که لبه پایینی را به‌شکل اریب ساب بزنید (پخ بزنید)، فرز را با زاویه نسبت به لبه پایینی در دست بگیرید و سه یا چهار بار لبه سنگ را سنباده بزنید.

مرحله چهارم

سنباده شماره 50 را بردارید و شماره 100 را جایگزین آن کنید. دو یا سه بار لبه اسلب مرمریت را سنباده بزنید. این سنباده، بیشتر خراش‌های عمیق باقیمانده را رفع می‌کند.

پولیش لبه‌های سنگ مرمریت

مرحله پنجم

شماره سنباده را به 200 تغییر دهید و دو یا سه بار در راستای لبه سنگ بکشید. اینکار لبه را هموار می‌کند و خراش‌های جزئی باقیمانده را حذف می‌کند.

مرحله ششم

با استفاده از سنباده الماسه شماره 400، کار پولیش لبه مرمریت را شروع کنید. بعد از این ساب، متوجه درخشش جزئی لبه‌های سنگ خواهید شد.

تصویری از پولیش لبه‌های سنگ مرمریت

با استفاده از سنباده شماره 800، چند بار دیگر به سنباده زدن ادامه دهید و بعد شماره سنباده را به 1500 تغییر دهید. این کارها سطحی درخشان و پولیش شده، ایجاد می‌کنند. اگر همچنان مایل به پولیش بیشتر هستید، لبه‌ها را با سنباده شماره 3000 پرداخت کنید.

 

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *