٥ الگوی چیدمان برای سنگ کف مرمریت

اگر قصد تهیه سنگ کفی، زیبا، ظریف و شیک را دارید، مرمریت با الگوهای چیدمان متنوعش، بهترین گزینه پیش روی شماست. طراحی و نوع سنگ کف تاثیر زیادی بر ظاهر هر اتاقی دارد و کفپوش‌های مرمریت علاوه بر ارتقای سطح طراحی هر فضایی، به شکل زیبایی سبک طراحی منحصر به فرد شما را به نمایش می‌گذارند.

در ادامه به معرفی پنج الگوی چیدمان سنگ کف مرمریت که می‌توانند الهام بخش پروژه‌های بازسازی بعدی شما باشند می­پردازیم.

تصویری از چیدمان راسته نما برای سنگ کف

چینش راسته‌نما

در الگوی راسته‌نما، چینش تایل‌ها به سبکی مشابه آرایش آجرها در دیوارچینی سنتی است. در این الگو، هر تایل زیر خط دوغاب دو تایل ردیف بالایی خود قرار می‌گیرد به گونه‌ای که اینطور به نظر برسد ردیف‌های تایل به اندازه نصف یک تایل نسبت به هم جا به جا شده‌ باشند.

در تصویر بالا، کاربرد مرمریت بلوطی سیاه را در این الگو برای خلق ظاهری معاصر و زیبا، ملاحظه می‌کنید. این تایل‌های زغالی رنگ در ابعاد 24 در 24 عرضه می‌شوند و برای ایجاد حسی مدرن‌ و لوکس، پولیش شده‌اند. گسترش این کفپوش به حمام و و تداوم استفاده از آن بر روی دیوار بصورت قائم، فضای زیبایی بوجود آورده است.

تصویری از چیدمان قطری برای سنگ کف مرمریت

چینش قطری

چینش قطری یک الگوی نصب متداول برای تایل‌های مربع شکل با زاویه 45 درجه است. استفاده از رنگ‌های سیاه و سفید کلاسیک در این الگو، این طرح الماسی شکل را به یک اثر شطرنجی زیبا تبدیل می­کند.

در تصویر بالا، کاربرد تایل‌های سیاه با رگه‌های سفید (مرمریت China Black W/Vein Marble) را در کنار تایل‌های ایتالیایی سفید با رگه‌های خاکستری در پس زمینه سفید (مرمریت Italian Carrara White Marble)  مشاهده می­کنید. این الگو برای اجرا در خانه‌های سنتی که دارای المان‌های کلاسیک هستند، بسیار مناسب است.

تصویری از چیدمان پلانک برای سنگ کف

چینش پلانک

از الگوی پلانک در کفپوش‌های چوب نما و مواردی استفاده می‌شود که در آنها قطعاتی با عرض و طول متفاوت بصورت غیر منظم برای ایجاد جذابیت طبیعی بیشتر در کنار هم چیده شده باشند.

مرمریت بلوطی سفید، با سایه‌های سفید و خاکستری، ظاهری مشابه چوب‌های جنگلی بلوط را تداعی می‌کند و با طول و عرض‌ها و پرداخت‌های سطحی متنوع عرضه می‌شود. این الگوی کفپوش برای دیوارهای کوتاه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و سعی می‌شود در آن تایل‌ها بصورتی آرایش شوند که خطوط دوغاب کف و دیوار در یک راستا قرار گیرند.

 

تصویری از چیدمان موزایکی برای سنگ کف

الگوی موزایکی معاصر

الگوهای موزائیکی دارای طرح های متنوعی هستند.  در تصویر تایل‌های پولیش شده Bianco Dolomite Dotty را مشاهده می­کنید که برای اجرای طرحی شبیه الگوی pinwheel بکار رفته‌اند.

در این الگو، تایل های مربعی کوچک، توسط تایل‌های مربعی بزرگ‌تر احاطه می‌شوند، اما در طرح موجود در تصویر گوشه‌های تایل برش خورده‌اند تا  شکلی شبیه الماس ایجاد کنند. تایل مرمریتی کلاسیک محصول ترکیه با مربع‌هایی به رنگ خاکستری، یک طرح امروزی با عناصر گرافیکی غنی محسوب می­شود.

تصویری از چیدمان آسیاب بادی برای سنگ کف

الگوی آسیاب بادی

الگوی آسیاب بادی شامل یک تایل مربع شکل مرکزی است که توسط چهار تایل مستطیلی احاطه شده است. تایل به کار رفته در این شکل، مرمریت Arabescato Carrara with Black  است که یک تایل موزائیکی با پشت مشبک است و از کارارای سفید-خاکستری کلاسیک ساخته می‌شود.

این طرح ممکن است در نگاه اول شبیه الگوی بافت حصیری به نظر برسد، اما بیشتر به الگوی آسیاب بادی شباهت دارد. این طرح، کفپوش و دیوار را که با عناصر مشابه ساخته شده‌اند به هم پیوند می‌دهد.

با وجود اینکه مرمریت یک ماده ساختمانی کلاسیک محسوب می­شود، اما می­تواند در طرح های مدرن نیز به خوبی و بدون اشکال به کار رود. شما می­توانید بسته به نوع مرمریت، از آن هم در طرح‌های کلاسیک و هم در طرح‌های مدرن به بهترین شکل استفاده کنید.

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید، شما می‌توانید با چیدمان‌های خلاقانه سنگ مرمریت در کف، جلوه‌ای بی‌نظیر به منزل خود بدهید. پس درنگ نکنید و همین حالا برای خرید انواع سنگ مرمریت از ابرسنگ اقدام کنید.

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *