original.svg

مرغوبیت محصول

delivery.svg

تحویل فوری

support.svg

پشتیبانی همه روزه

 • دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 56 نتایج

  دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • 56 محصول

  محصولات پرطرفدار

  سنگ یکی از مصالح پرکاربرد در ساخت و ساز بنا است که از دیرباز بشر از آن در ساخت مسکن و ساختمان‌های با کاربری‌های دیگر استفاده می‌کرد. سنگ‌ها کاربرد بسیار متنوعی در ساختمان دارند. با استفاده از سنگ محیطی جذاب و لوکس در فضای داخلی منزل ایجاد می‌شود.

  با توجه به تنوع بالای جنس، ظاهر و سایر ویژگی‌های سنگ‌ها دست انسان در انتخاب سنگ مورد استفاده در قسمت‌های مختلف ساختمان باز است. ما در این مقاله به بررسی بیشتر کاربرد سنگ در نمای داخلی ساختمان می‌پردازیم. لطفاً با ما همراه باشید.

  موارد کاربرد سنگ در نمای داخلی ساختمان

  همان طور که می‌دانید سنگ در نمای داخلی ساختمان کاربردهای متفاوتی دارد. که برخی از مهم‌ترین کاربردهای آن در اینجا بیان می‌شود.

  کف ساختمان و پلکان

  یکی از کاربردهای اصلی سنگ در نمای ساختمان استفاده از آن در پله‌ها و کف‌سازی است. با توجه به اینکه سنگ‌های کف در معرض ضربه و سایش‌های دائمی قرار دارند، سنگی که برای پلکان و کف استفاده می‌شود باید مقاومت سایشی و ضربه‌ای بالایی داشته باشد.

  علاوه بر این سنگ‌های مورد استفاده در کف ساختمان لازم است دارای قابلیت برش خوردگی در یک جهت باشند. در بین سه گروه اصلی سنگ‌ها یعنی سنگ‌های آذرین، رسوبی و دگرگونی، سنگ‌های رسوبی و دگرگونی از این مزیت برخوردار هستند.

  علاوه بر این سنگ‌هایی که برای کف و پلکان استفاده می‌شوند باید تخلخل کمی داشته باشند. در صورت وجود تخلخل بالا مواد شوینده یا مواد با خواص اسیدی و بازی به درون سنگ‌نفوذ کرده و سبب ایجاد آسیب
  می‌شوند. همان طور که می‌دانید سنگ‌های کف و پلکان در معرض آلودگی دائمی بوده و به همین دلیل بیشتر از سایر بخش‌ها نیاز به شستشو دارند.

  استفاده از سنگ در دیوارهای داخلی ساختمان

  از مهم‌ترین موارد کاربرد سنگ در نمای داخلی ساختمان استفاده از آن به عنوان پوشش دیوارهای داخل است. معمولاً از سنگ برای دیوار بخش‌های مختلف ساختمان از قبیل پوشش دیوار حمام و سرویس بهداشتی منازل، دیوار اغلب بخش‌های ساختمان‌های اداری، فروشگاه‌ها و سالن‌های غذاخوری استفاده می‌شود.

  سنگی که برای دیوار داخل ساختمان استفاده می‌شود علاوه بر ظاهر زیبا باید سطحی جلاخورده داشته باشد. تخلخل این سنگ‌ها نیز باید کم باشد. همان طور که بیان شد تخلخل پایین سبب افزایش مقاومت سنگ در برابر مواد شوینده با PHهای مختلف اسیدی و بازی می‌شود.

  ‌سنگ‌های دکوراتیو در نمای داخلی ساختمان

  تنوع ظاهری سنگ‌ها بسیار زیاد است. سنگ‌ها بر اساس فرآیندهای طبیعی ساخته می‌شوند و از نظر ویژگی‌ها بسیار متنوع هستند. موارد کاربرد سنگ در نمای داخلی ساختمان بستگی به ویژگی‌های آنها دارد. برخی از سنگ‌های با رنگ و ظاهر زیبا که دارای دوام بالا و مقاومت خمشی و کششی خوبی نیز هستند برای تزئین دیوارهای داخل ساختمان از قبیل شومینه، ستون‌ها، قاب درب و پنجره یا بسیاری از بخش‌های دیگر استفاده می‌شوند.

  انواع سنگ‌های مورد استفاده در نمای داخل ساختمان

  سنگ‌های مورد استفاده در بخش‌های مختلف ساختمان هر کدام ویژگی‌ها، مزایا و معایب خاص خود را دارند. در ادامه توضیحاتی در رابطه با ویژگی‌های انواع مختلف سنگ‌ها ارائه می‌شود.

  سنگ گرانیت

  گرانیت سنگی آذرین است که به دلیل مقاومت و چگالی بالایی که دارد از جمله مصالح بادوام در ساختمان‌سازی به‌شمار می‌رود. این سنگ در برابر آب نفوذناپذیر بوده و مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد.

  فرآیند استخراج کردن، برش و صیقل دادن گرانیت مستلزم هزینه‌های بالا است. به همین دلیل گرانیت از سنگ‌های ساختمانی گران قیمت محسوب می‌شود. علاوه بر تزئینات و نمای داخلی از گرانیت در زیربنای تاسیسات ساختمان و ستون‌سازی نیز استفاده می‌شود.

  سنگ تراورتن

  تراورتن از انواع سنگ‌های رسوبی آهکی است. ویژگی‌های اصلی این سنگ عبارتند از:

  • مقاومت بالا؛
  • برش پذیری راحت؛
  • صیقل‌پذیری ایده‌آل؛
  • زیبایی ظاهری؛
  • قیمت ارزان.

  با توجه به این ویژگی‌ها، تراورتن در دکوراسیون داخلی منزل کاربرد زیادی دارد. کاربرد عمده این سنگ در فضاهای داخلی مانند آشپزخانه، باغچه‌های تزئینی و فضاهای خارجی است. این سنگ یکی از پرکاربردترین انواع سنگ‌ها در نمای بیرونی ساختمان نیز به شمار می‌رود.

  سنگ مرمر

  مرمر در واقع نوعی سنگ آهکی (رسوبی) دگرگون شده با ویژگی‌های زیر است:

  • براق و درخشان؛
  • قابلیت صیقل پذیری بالا؛
  • دارای رنگ، نقش و طرح‌های زیبا و متنوع؛
  • خط و خش برداشتن سریع و آسیب پذیری بالا.

  مرمر علاوه بر دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان در راه پله‌ها، نمای خارجی، ستون و کف ساختمان نیز کاربرد دارد.

  سنگ مالون

  یکی از دیگر سنگ‌هایی که در مبحث کاربرد سنگ در نمای داخلی ساختمان باید مورد بررسی قرار گیرد سنگ مالون است. این سنگ به صورت تراشیده و چکش خورده در دکوراسیون و نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع مالون در کارگاه به صورت مربع یا مستطیل برش داده می‌شود.

  از مهم‌ترین کاربردهای سنگ مالون کاربرد مهندسی آن به‌ویژه در نقاط کوهستانی و اجرای قوس سنگی برای پل‌ها و دالان‌های سنگی است. علاوه بر این از سنگ مالون برای نماسازی محوطه، سنگ فرش و ساخت پله و جدول‌سازی نیز استفاده می‌شود.

  سنگ آنتیک

  سنگ آنتیک ترکیبی از تراورتن و مالون است. با توجه به نمای متفاوت و مدرن آنتیک ترکیب آن با کاغذ دیواری برای ایجاد نماهایی زیبا در معماری داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ در دو نوع طبیعی و مصنوعی در بازار موجود است. نوع مصنوعی آن دوام و مقاومت بالاتری دارد. با توجه به تخلخل پایین هیچگونه باکتری و قارچی در اطراف سنگ آنتیک به‌وجود نمی‌آید.

  سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی به‌عنوان سنگ تزئینی آشپزخانه و سنگ تزئینی بین کابینت و دکوراسیون دیوارها به‌کار می‌رود. تنوع بالای رنگی، نصب سریع و آسان و امکان نصب روی سیمان، گچ و سنگ‌های کهنه‌تر برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ آنتیک است.

  ماسه‌سنگ

  ماسه‌سنگ از جمله سنگ‌های رسوبی است که هم در داخل و هم خارج ساختمان کاربرد دارد. بر اساس کانی‌های موجود در آن، ماسه‌سنگ به رنگ‌های سفید، خاکستری، قهوه‌ای مایل به قرمز، زرد، قرمز و قهوه‌ای در طبیعت موجود است. این سنگ در نمای داخلی ساختمان در قسمت‌هایی از قبیل کفپوش، دیوار‌پوش، پوشش سقف، بالکن، استخر و پاسیوها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  سنگ پازل

  پازل نیز از جمله سنگ‌های آنتیک به شمار می‌رود که قطعات آن به‌صورت منظم برش داده می‌شود و به این ترتیب شکل‌ها و طرح‌های مختلفی از آن موجود است. کاربرد عمده این سنگ در کف‌سازی بوده و البته در دیوار آشپزخانه و بخش‌هایی از راهروها و ورودی خانه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  سنگ کوارتزیت

  کوارتزیت ظاهری شبیه به گرانیت دارد. با این تفاوت که از نوع سنگ‌های دگرگونی و سخت‌تر از گرانیت است و ظاهری بلوری و زبر دارد. این سنگ در رنگ‌های قرمز، خاکستری و قهوه‌ای سوخته وجود دارد. از کوارتزیت به‌منظور پوشش دیوارهای داخلی ساختمان، پله‌ها و کف استفاده می‌شود.

  سنگ گیوتین

  سنگ گیوتین نیز از جمله سنگ‌های دکوراتیو و آنتیک است که در طرح و رنگ‌های متنوعی مشاهده می‌شود. سطح خارجی گیوتین صاف بوده و توسط چسب سنگ روی دیوار نصب می‌شود. بافت داخلی آن حالتی طبیعی و نامنظم دارد و از آن علاوه بر نماسازی داخل ساختمان در نمای خارج ساختمان نیز استفاده می‌شود.

  ترکیب سنگ گیوتین و کاغذ دیواری در نمای داخلی ساختمان بسیار مرسوم است؛ زیرا علاوه بر ظاهری زیبا در زمانی کوتاه اجرا شده و حتی روی کاشی نیز قابل نصب است.

   کلام پایانی

  سنگ‌ها با توجه به مزایای فراوان از قبیل مقاومت بالا و تنوع بالای طرح و رنگ از دیرباز توسط انسان در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. کاربرد سنگ‌ها در ساختمان‌سازی مربوط به بخش‌های مختلف آن می‌شود. استفاده در پلکان و کف، دیوار پوش و تزئین دیوارهای قسمت‌های مختلف داخل ساختمان از قبیل آشپزخانه یا سالن پذیرایی از کاربردهای سنگ در نمای داخلی ساختمان است.

  گرانیت، تراورتن، مرمر، مالون، آنتیک، پازل، ماسه سنگ، و گیوتین مهم‌ترین سنگ‌های مورد استفاده در نمای داخلی ساختمان به شمار می‌روند که در متن مقاله مورد بررسی قرار گرفتند.

  بیشتر  

  در انتخاب و خرید سنگ ساختمان خود دغدغه دارید ؟

  کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

  مجموعه بازرگانی ابرسنگ می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
  رد کردن
  اجازه دادن به اعلان ها