original.svg

مرغوبیت محصول

delivery.svg

تحویل فوری

support.svg

پشتیبانی همه روزه

 • دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 198 نتایج

  دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • 198 محصول

  محصولات پرطرفدار

  به دلیل ویژگی‌های خاص از قبیل مقاومت بالا، تنوع رنگ و زیبایی چشم‌گیر سنگ‌ها استفاده از آنها در در قسمت‌های مختلف ساختمان افزایش یافته است. کاربرد سنگ در بخش‌های مختلف ساختمان نه‌تنها به طول عمر آن می‌افزاید بلکه با توجه به زیبایی و جلوه خاصی که به ساختمان می‌دهد قیمت خانه نیز به مقدار قابل توجهی افزایش می‌یابد.

  یکی از قسمت‌های اصلی ساختمان که در آن از سنگ استفاده می‌شود، پارکینگ است. در انتخاب سنگ برای کف پارکینگ یا هر قسمت دیگری در ساختمان باید شرایط خاص فضا در نظر گرفته شود و سنگی انتخاب شود که بیشترین مطابقت و هماهنگی را با شرایط داشته باشد.

  ویژگی‌های مورد نیاز برای سنگ در سنگفرش پارکینگ

  یکی از ویژگی‌های مهم که در انتخاب سنگ پارکینگ یا هر فضای دیگری در ساختمان باید در نظر داشت زیبایی است. تنوع سنگ‌ها آنقدر بالاست که با کمی توجه و دقت می‌توان زیباترین سنگ را انتخاب کرد. سنگ زیبا نمایی خاص و لاکچری به منزل می‌دهد. حالا که با صرف هزینه قصد استفاده از سنگ در قسمت‌های مختلف ساختمان را داریم چرا زیباترین آن را انتخاب نکنیم؟ اما باید توجه داشت که اولویت اول انتخاب سنگ برای این بخش از بنا کیفیت متریال مورد استفاده است.

  با در نظر داشتن برخی فاکتورها در انتخاب سنگ برای پارکینگ می‌توان به بهترین انتخاب دست یافت. فاکتورهای اصلی در انتخاب سنگ برای پارکینگ به شرح زیر است:

  • با توجه به اینکه کف پارکینگ در معرض تردد دائمی خودروها است سنگ انتخاب شده برای سنگفرش پارکینگ باید مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد؛
  • هرچه ضخامت سنگ انتخاب شده برای پارکینگ بیشتر باشد، امکان تخریب بر اثر حرکت اتومبیل‌ها کمتر خواهد بود؛
  • کف پارکینگ در معرض دائمی روغن قرار دارد به همین دلیل بهتر است سنگی که برای پارکینگ انتخاب می‌شود تخلخل کمی داشته باشد تا روغن به داخل آن نفوذ نکند؛
  • مقاومت سنگ پارکینگ در برابر یخ زدن نیز نکته قابل توجهی است. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود از سنگ‌هایی استفاده شود که جذب رطوبت پایینی داشته باشند؛
  • در صورتی که از سنگ‌های روشن در کف پارکینگ استفاده شود، کوچک‌ترین کثیفی و آلودگی نمایان شده و ساکنین اقدام به تمیز کردن آن می‌کنند. به این ترتیب از تمیزی فضای پارکینگ مطمئن خواهند بود.

   استفاده از گرانیت در سنگفرش پارکینگ

  گرانیت نوعی سنگ آذرین است. این سنگ از مقاومت و چگالی بالایی برخوردار است. این سنگ از مقاوم‌ترین مصالح ساختمانی به شمار می‌رود. مقاومت بالای آن در برابر سرما، گرما و اشعه خورشید این سنگ را به یکی از پرکاربردترین نوع سنگ ساختمانی تبدیل کرده است. گرانیت ساییده برای سنگ کف پارکینگ و سایر بخش‌ها از قبیل کف واحدهای تجاری و اداری، پله‌ها و پاگرد بسیار مناسب است.

  در رابطه با سنگ گرانیت باید به این نکته توجه کرد که گرانیت به سختی برش می‌خورد و صیقل دادن و استخراج آن نیز مستلزم هزینه‌های بالاست. به همین دلیل سنگی گران قیمت محسوب می‌شود. با این وجود با توجه به مقاومت و طول عمر بالا بسیاری از افراد استفاده از آن را نسبت به سایر سنگ‌ها ترجیح می‌دهند. به اعتقاد بسیاری از افراد مناسب‌ترین سنگ در سنگفرش پارکینگ و کف واحدهای تجاری و اداری گرانیت است.

  سنگ چینی نوعی سنگ از خانواده مرمریت است. در واقع این سنگ نیز ترکیب آهکی دارد و با رنگ‌های خاکستری، سفید و مایل به آبی موجود است. از آنجایی که هنگام ضربه صدای ظروف چینی از آن پخش می‌شود این سنگ در ایران به سنگ چینی معروف شده است.

  این سنگ جزء سنگ‌های چگال سخت محسوب می‌شود و به عنوان یکی از مصالح بادوام در کف پارکینگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به بافت متراکم این سنگ و عدم تخلخل در آن جذب آب پایینی دارد. به همین دلیل پارکینگ در معرض یخ‌زدگی قرار نمی‌گیرد. چسبندگی خوب این سنگ با ملات از دیگر نکات مثبت قابل توجه در رابطه با آن است.

  با توجه به ویژگی‌های بیان شده سنگ چینی یکی از بهترین انواع سنگ در سنگفرش پارکینگ به شمار می‌رود. علاوه بر این از این سنگ در بخش‌های مختلف ساختمان از قبیل کف هال و پذیرایی، سنگ پله‌ها، کف واحدهای تجاری و اداری، کف سرویس بهداشتی، کف مکان‌های بهداشتی و دارویی استفاده می‌شود.

   استفاده از تراورتن در سنگفرش پارکینگ

  همان طور که می‌دانید سنگ‌ها با ویژگی‌های متنوع در طبیعت وجود دارند. هر کدام از آنها مزایا و معایبی دارند که در انتخاب باید مورد توجه قرار گیرند. تراورتن یکی از سنگ‌های مورد استفاده در بخش‌های مختلف ساختمان از جمله پارکینگ است. این سنگ نوعی سنگ رسوبی با ویژگی‌های زیر است:

  • ظاهری زیبا دارد؛
  • مقاومت این سنگ بالاست؛
  • به راحتی برش می‌خورد؛
  • از صیقل‌پذیری ایده‌آلی برخوردار است؛
  • قیمت آن مناسب است.

  قیمت ابعاد بزرگ تراورتن بالاست که در صورتی که از تراورتن‌های پرداخت نشده و نسایید استفاده شود هزینه کمتر خواهد بود.

  استفاده از مرمریت در کف پارکینگ

  مرمریت نوعی سنگ دگرگونی با ترکیبی شبیه به آهک است. از این سنگ در بخش‌های مختلف ساختمان از قبیل راه پله‌ها، نمای خارجی ساختمان، ستون‌ها و کف ساختمان استفاده می‌شود. در استفاده از این سنگ در سنگفرش پارکینگ باید به نکات زیر توجه شود:

  • مرمریت نوعی سنگ براق و درخشان است؛
  • قابلیت صیقل‌پذیری مرمریت بالاست؛
  • در سنگ‌های مرمریت رنگ‌، طرح و نقش‌های زیبا دیده می‌شود؛
  • مرمریت سریع خط و خش برمی‌دارد و آسیب‌پذیر است.

  در کنار تمام ویژگی‌ها و نکات مطرح شده در رابطه با این سنگ مورد استفاده در ساختمان‌سازی باید به این موضوع توجه کرد که با توجه به اینکه پارکینگ نیاز به شستشوی مداوم دارد شست‌وشوی زیاد مرمریت که ترکیب آهکی دارد ممکن است سبب خالی شدن رگه‌های موجود در آن و جلوه‌ای زشت شود.

  قیمت سنگ برای کف پارکینگ

  یکی از مسائلی که برای کاربرد سنگ در سنگفرش پارکینگ یا سایر بخش‌های ساختمان‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد قیمت آن است. قیمت سنگ در پارکینگ به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. جنس سنگ، برند، ابعاد و ضخامت سنگ مورد استفاده از عوامل تاثیرگذار در قیمت سنگ محسوب می‌شوند.

   کلام پایانی

  با توجه یه شرایط خاص پارکینگ و اینکه در معرض تردد دائمی خودروها قرار دارد باید از سنگ‌های با مقاومت و استحکام بالا استفاده شود. علاوه بر این در انتخاب سنگ در سنگفرش پارکینگ باید به این نکته نیز توجه کرد که سنگ پارکینگ باید در برابر آب نفوذ ناپذیر بوده و جذب آب پایینی داشته باشد؛ در غیر اینصورت یخ زدگی نیز آسیب‌هایی جدی به سنگ پارکینگ وارد می‌کند.

  در بین سنگ‌های ساختمانی گرانیت مقاوم‌ترین نوع سنگ محسوب می‌شود. سنگ چینی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است. در صورتی که به هر دلیلی افراد تمایل به استفاده از گرانیت یا سنگ چینی در سنگفرش پارکینگ نداشته باشند، می‌توانند از انواع مرغوب تراورتن و مرمریت که مقاومت بالا و جذب آب پایین دارند در این قسمت از ساختمان استفاده کنند.

  بیشتر  

  در انتخاب و خرید سنگ ساختمان خود دغدغه دارید ؟

  کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

  ادامه در مرورگر
  برای نصب روی افزودن به صفحه اصلی
  افزودن به صفحه اصلی
  مجموعه بازرگانی ابرسنگ
  برنامه وب ما را دریافت کنید. فضای گوشی شما را اشغال نخواهد کرد.
  نصب
  افزودن مجموعه بازرگانی ابرسنگ به صفحه اصلی
  بستن

  برای تجربه ای بهینه در تلفن همراه، میانبر مجموعه بازرگانی ابرسنگ را به صفحه اصلی دستگاه تلفن همراه خود اضافه کنید

  دکمه اشتراک وب را در وب سایت خود فعال یا غیرفعال کنید
  افزودن به صفحه اصلی.
  مجموعه بازرگانی ابرسنگ می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
  رد کردن
  اجازه دادن به اعلان ها