original.svg

مرغوبیت محصول

delivery.svg

تحویل فوری

support.svg

پشتیبانی همه روزه

 • دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 80 نتایج

  دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • 80 محصول

  محصولات پرطرفدار

  سنگ‌های طبیعی با توجه به تنوع بالای طرح و رنگ خود در بسیاری از مکان‌ها کاربرد دارند؛ یکی از مهمترین کاربردهای این سنگ‌ها، سنگفرش اماکن مذهبی است. اما به نظر شما چه ویژگی‌هایی سبب شده است که از این سنگ‌ها در مکان‌های مذهبی استفاده کنند؟

  اگر کمی در حوزه ساختمان‌سازی یا معماری تجربه داشته باشید، می‌دانید که برای انتخاب سنگ مناسب کف باید فاکتورهای زیادی را در نظر بگیرید. اما در کفسازی اماکن مذهبی باید به چه فاکتورهایی توجه کرد؟

  اگر این سوال‌ها ذهن شما را مشغول کرده است، متن پیش رو را از دست ندهید. به طور حتم شما نیز کنجکاو هستید که بهترین سنگ برای کفسازی مکان‌های مذهبی را بشناسید؛ بنابراین با ما در این متن همراه باشید و پاسخ تمام سوال‌های خود را بیابید.

  سنگفرش اماکن مذهبی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  اینکه از چه سنگ‌هایی در کفسازی مکان‌های مذهبی استفاده کنید، نیاز دارد به اینکه شما ویژگی‌های مکان مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. بنابراین پیش از هر چیزی باید اماکن مذهبی و شرایط آن‌ها را زیر ذره‌بین ببریم.

  در اولین نگاه به اماکن مذهبی درمی‌یابیم که این مکان‌ها بسیار پر رفت و آمد هستند. همین مورد در انتخاب سنگ مورد نیاز شما بسیار تاثیرگذار است. می‌پرسید چگونه؟

  با ما همراه باشید که از این خصوصیت مکان‌های مذهبی به ویژگی‌های سنگفرش مناسب در این مکان‌ها برسیم.

  مقاومت سنگفرش

  در مکان‌های پر رفت و آمد طبیعی است که سنگفرش‌ها در معرض آسیب بیشتری قرار داشته باشند. بنابراین در این مکان‌ها مقاومت سنگ اهمیت زیادی پیدا می‌کند. حتی به نظر می‌رسد که نه تنها مقاومت سنگ در برابر ضربه بلکه مقاومت در برابر سابیدگی نیز مهم باشد.

  بالاخره افراد زیادی در ساعت‌های مختلف در این مکان تردد دارند؛ در این صورت اگر سنگ استفاده شده در کف این مکان‌ها از مقاومت بالایی برخوردار نباشد، به طور حتم در زمان کمی شاهد آسیب‌های جدی در سنگفرش این مکان‌ها خواهیم بود.

  ساب‌پذیری بالا در سنگفرش

  اما این تنها نکته‌ای نیست که باید به آن توجه داشت. سنگفرش‌ها در مکان‌های پرتردد به مرور زمان جلای خود را از دست می‌دهند و کدر می‌شوند. از این رو بسیار مهم است که سنگ‌های استفاده شده در این مکان‌ها قابلیت ساب‌پذیری داشته باشند.

  هر چه ساب‌پذیری و صیقل‌پذیری سنگ بیشتر باشد، آن سنگ گزینه بهتری برای سنگفرش اماکن مذهبی به شمار می‌آید.

  نظافت آسان سنگفرش مکان‌های مذهبی

  از دیگر ویژگی‌هایی که با توجه به تردد زیاد در این مکان باید به آن اهمیت دهید، نظافت سنگ‌ها است. معمولاً رفت و آمد زیاد کثیفی زیادی نیز به همراه دارد. بنابراین در این مکان‌های شلوغ و پرتردد باید از سنگ‌هایی استفاده کنید که لک‌پذیری بالایی نداشته باشند.

  علاوه بر این نظافت آن‌ها به آسانی انجام شود. معمولاً در این مکان‌ها زمان کمی برای نظافت وجود دارد. اینکه در این زمان سنگفرش اماکن مذهبی به آسانی تمیز شود، اهمیت زیادی دارد.

  همچنین باید سنگی انتخاب کنید که نگهداری از آن نیز سخت نباشد و نیاز به مراقبت‌های ویژه‌ای نداشته باشد.

  عمر سنگفرش مکان‌های مذهبی

  از دیگر ویژگی‌هایی که در انتخاب سنگفرش اماکن مذهبی باید به آن دقت داشته باشید، عمر سنگ است. اگرچه تمامی سنگ‌های طبیعی طول عمر بالایی دارند، اما بهتر است در میان این سنگ‌ها نیز گزینه‌ای را انتخاب کنید که از مقاومت و طول عمر بالاتری برخوردار باشد. با توجه به این ویژگی‌ها به طور حتم سراغ بهترین سنگ جهت اجرای کفسازی اماکن مذهبی خواهید رفت.

  سنگ مرمر بهترین انتخاب برای سنگفرش اماکن مذهبی

  معمولاً در کفسازی اماکن مذهبی از سنگ‌های مرمر استفاده می‌کنند. سنگ مرمر سنگی بسیار درخشان است که تا حدی نور را منعکس می‌کند. این سنگ با تم‌های رنگی متنوع و متفاوت خود بسیاری از سلیقه‌ها را پوشش می‌دهد.

  جالب است بدانید که مرمر در طرح‌های مختلفی نیز در بازار یافت می‌شود که برای استفاده در سبک‌های متفاوت دکوراسیون‌ها نیز مناسب است. معمولاً در ایران بیشتر از سنگ‌های مرمر سبز رنگ در اماکن مذهبی استفاده می‌کنند.

  اما نکته‌ای که این سنگ را برای استفاده در مکان‌های مذهبی به بهترین گزینه تبدیل کرده است، مقاومت بسیار بالای آن است. سنگ مرمر در برابر آسیب و ضربه مقاومت بسیار زیادی دارد. مزیت دیگری که شما را در انتخاب مرمر به عنوان سنگفرش اماکن مذهبی مطمئن می‌کند، صیقل‌پذیری بالای این سنگ است.

  با توجه به این ویژگی دیگر نگران کدر شدن سنگ‌های کف ساختمان خود نباشید. به آسانی با صیقل دادن این سنگ‌ها مانند روز اول خود می‌شوند.

  قیمت سنگ مرمر به عنوان سنگفرش

  سنگ مرمر در دسته سنگ‌های گران قیمت دسته‌بندی می‌شود. از این رو معمولاً این سنگ به عنوان سنگفرش تزئیناتی استفاده می‌شود. از آن جایی که مکان‌های مذهبی نیز مکان‌های خاصی هستند و استفاده از سنگ‌های طبیعی در حال و هوای این مکان‌ها تاثیر می‌گذارد، از سنگ مرمر در این مکان‌ها بسیار استفاده می‌کنند.

  یکی دیگر از مسائلی که در قیمت این سنگ‌ها تاثیر می‌گذارد، سایز و ابعاد این سنگ‌ها است. معمولاً از اسلب‌های مرمر در اماکن مذهبی استفاده می‌شود. این اسلب‌ها در لوکس بودن ظاهر مکان‌ها بسیار تاثیرگذار است. اما نکته اصلی این است که معمولاً اسلب این سنگ لوکس از قیمت بیشتری برخوردار است.

  کلام آخر

  استفاده از سنگ‌های طبیعی در کفسازی مکان‌های مذهبی نه تنها به حس و حال این مکان‌ها کمک می‌کند، بلکه زیبایی فضاهای معنوی را نیز دوچندان خواهد کرد. با توجه به ویژگی‌هایی که در مورد سنگفرش اماکن مذهبی در این متن گفتیم، بهترین انتخاب برای این مکان‌ها با چنین ویژگی‌هایی سنگ مرمر است.

  در این مقاله در مورد ویژگی‌ها و مزایای استفاده از سنگ مرمر به عنوان سنگفرش مکان‌های مذهبی صحبت کردیم. امیدواریم این اطلاعات به شما در انتخاب و خرید بهترین سنگ کمک کند.

  اگر اطلاعات این مقاله برای شما کافی نیست، با مشاوران تیم ابرسنگ در این مورد مشورت کنید. مشاوران تیم ابرسنگ شما را به بهترین شکل راهنمایی خواهند کرد.

  بیشتر  

  در انتخاب و خرید سنگ ساختمان خود دغدغه دارید ؟

  کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

  مجموعه بازرگانی ابرسنگ می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
  رد کردن
  اجازه دادن به اعلان ها