original.svg

مرغوبیت محصول

delivery.svg

تحویل فوری

support.svg

پشتیبانی همه روزه

 • دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 245 نتایج

  دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • 245 محصول

  محصولات پرطرفدار

  یکی از کاربردهای اصلی سنگ در ساختمان‌سازی استفاده از آن در محوطه و پیاده‌روهاست. سنگ‌های بسیار متنوعی برای استفاده در ساختمان‌سازی وجود دارند. در انتخاب نوع سنگ، علاوه بر ویژگی‌ها، کاربرد آن نیز مدنظر قرار می‌گیرد.

  سنگ‌هایی که برای کفپوش ساختمان استفاده می‌شوند دائماً در معرض تردد قرار دارند. به همین دلیل علاوه بر زیبایی ظاهری سنگ باید مقاومت بالایی نیز داشته باشند. سنگ‌هایی که در محوطه بیرونی ساختمان یا در پیاده‌روها و پارک‌ها به‌عنوان کفپوش استفاده می‌شوند، بیشتر در معرض رفت و آمد و نیز عوامل محیطی از قبیل بارندگی، سرما، گرما و نور خورشید قرار دارند. به همین دلیل باید از مقاوم‌ترین انواع سنگ باشند. در صورتی که علاقه‌مند به افزایش اطلاعات خود در این زمینه هستید لطفاً در این مقاله با ما همراه شوید.

  سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو: انواع مختلف سنگفرش

  دنیای سنگ دنیای بسیار متنوعی است. شما دو سنگی که کاملاً شبیه به یکدیگر باشند در طبیعت پیدا نخواهید کرد. به همین دلیل برای انتخاب سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو باید به ویژگی‌های سنگ‌ها دقت کنید و از بین این همه سنگ با ویژگی‌های مختلف بهترین را انتخاب کنید.

  سنگفرش با سنگ‌آهک

  سنگ‌آهک یکی از انواع سنگ‌های رسوبی است که در طبیعت به وفور یافت می‌شود. این سنگ به رنگ‌های کاملاً سفید، سفید مایل به خاکستری و یا با توجه به وجود ناخالصی در آن به رنگ‌هایی از جمله قرمز، قهوه‌ای یا زرد نیز در کوه‌ها وجود دارد.

  رنگ روشن سنگ‌آهک برای کاربرد در فضاها و مناطق گرم مناسب است؛ زیرا گرما را انعکاس می‌دهد. علاوه بر این استفاده از سنگ‌آهک روشن در مناطق و فضاهای سبز سایه‌دار به فضا روشنی مطلوبی می‌بخشد.

  سنگفرش با تراورتن

  تراورتن نسبت به سنگ‌آهک سخت‌تر بوده و نفوذپذیری کمتری دارد. به همین دلیل نگهداری و مراقبت از آن نسبت به سنگ‌آهک راحت‌تر است. از آنجایی که آب باران یا آبنما به‌راحتی در تراورتن نفوذ نمی‌کند، برای استفاده در قسمت‌هایی از حیاط، پیاده‌رو یا پارک‌ها که در معرض آب آبنما یا بارندگی هستند تراورتن بهترین گزینه به‌عنوان سنگفرش است.

  راه رفتن با پای برهنه روی این سنگ حس خوب و دلچسبی به انسان می‌دهد. علاوه بر این سوراخ‌هایی که حین تشکیل روی این سنگ ایجاد می‌شود از لغزش حین راه رفتن جلوگیری می‌کند. با توجه به این ویژگی‌ها در سنگفرش‌های فضای کناری استخرها معمولاً از تراورتن استفاده می‌شود.

  شاید برایتان جالب باشد که تراورتن در واقع سنگ آهکی است که در اطراف چشمه‌های آب گرم تشکیل می‌شود. مزایای استفاده از این سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده‌رو به شرح زیر است:

  • با توجه به وجود سطح خنک در تراورتن این سنگ برای استفاده در سنگفر‌ش‌های ساختمان‌ها و اماکن عمومی در شرایط اقلیمی گرم مناسب است؛
  • در سنگفرش‌های تراورتن این امکان وجود دارد که به جای استفاده از روش ملات‌ریزی از خشکه‌چینی استفاده شود؛
  • تراورتن نمایی لوکس و زیبا به فضا می‌دهد؛
  • رنگ تراورتن در طول زمان ثابت باقی می‌ماند به همین دلیل از زیبایی آن کاسته نمی‌شود؛
  • به‌طور کلی استفاده از تراورتن از نظر اقتصادی نیز مقرون به‌صرفه است.

  گرانیت در سنگفرش محوطه‌ها و معابر

  گرانیت از جمله سنگ‌های گران قیمت است که به دلیل استحکام و ماندگاری فوق‌العاده بالا به‌عنوان سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده‌رو استفاده می‌شود. با توجه به مقاومت بالای گرانیت این سنگ با خیال راحت در سنگفرش محوطه استفاده می‌شود.

  از آنجایی که قیمت گرانیت بالاست برخی افراد معتقدند استفاده از آن در معابر و محوطه چندان مناسب نیست. به‌هرحال در انتخاب گرانیت برای سنگفرش کردن فضاهای مختلف مقاومت و طول عمر بالای آن نیز باید مد نظر قرار گیرد.

  سنگفرش با سنگ کوبیک

  شاید شما نیز هنگام مطالعه در رابطه با کاربرد سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو نام سنگ کوبیک را نیز شنیده باشید. سنگ کوبیک در واقع همان سنگ گرانیت مکعبی شکل با ابعاد، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است.

  در صورتی که سنگ کوبیک پس از استخراج از کارخانه طبق سفارش مشتری به ابعاد و قطعات کوچک‌تر خرد شود به آن سنگ کوبیک منظم گفته می‌شود. در صورتی که سنگ پس از استخراج از کارخانه توسط دستگاه سنگ‌شکن خرد شده و سپس در کارخانه توسط کاتر به ابعاد کوچک تقسیم شود آن را سنگ نامنظم کوبیک می‌نامند.

  سنگفرش با مرمریت

  مرمر ترکیبی مشابه سنگ‌آهک دارد. با این تفاوت که این سنگ در درجه حرارت و فشار بالا دگرگون شده است. با توجه به ترکیب آن، مرمر نسبت به بسیاری از سنگ‌های دیگر مقاومت کمتری در برابر گرما و سرما دارد. علاوه بر این در رابطه با جذب آب نیز مرمرها شامل انواع مختلفی می‌شوند. در برخی از انواع آنها جذب آب بالاتر و در برخی انواع جذب آب پایین‌تر است.

  به‌هرحال انواع مختلفی از مرمرها وجود دارند و در صورتی که مرمر به‌عنوان سنگفرش مورد استفاده قرار می‌گیرد باید دقت شود که نوع مرغوب آن که نفوذپذیری کمتر و مقاومت بالاتری دارد به کار برده شود.

  سنگ چینی

  سنگ چینی یا کریستال همان مرمریت با بافت ریزتر است که در رنگ‌های سفید، خاکستری و آبی وجود دارد. سنگ چینی نه‌تنها چسبندگی خوبی با ملات دارد، بلکه از مقاومت بالایی در برابر سرما، گرما، نور خورشید و باران اسیدی برخوردار است. همان طور که می‌دانید مقاومت بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ‌هایی است که برای سنگفرش کردن یا استفاده در نمای بیرونی ساختمان انتخاب می‌شوند.

  از دیگر ویژگی‌های قابل توجه سنگ چینی سطح صاف آن است. سنگ چینی نسبت به مرمر و تراورتن نفوذپذیری کمتری در برابر آب دارد. با توجه به این ویژگی‌ها سنگ چینی یکی از بهترین گزینه‌ها برای استفاده به‌عنوان سنگفرش است.

  در نتیجه از سنگ چینی می‌توان به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای سنگ فرش کردن حیاط نام برد. نفوذپذیری کم در برابر آب، آن را به گزینه مناسبی برای استفاده در محوطه‌های دارای گل و گیاه فراوان تبدیل کرده است.

  بجز سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو از چه مصالح و موادی استفاده می‌شود؟

  با توجه به زیبایی طبیعی و مقاومت بالا استفاده از سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو بسیار مرسوم است. با این وجود سلیقه و نظر افراد در رابطه با انتخاب نوع سنگفرش متفاوت است. علاوه بر سنگ از مصالح و مواد دیگری در سنگفرش‌ها استفاده می‌شود. برخی از رایج‌ترین آنها عبارتند از:

  • استفاده از چمن در کنار سنگ؛
  • بتن؛
  • کاشی؛
  • آجر؛
  • سنگ‌ریزه؛
  • چوب.

  کلام پایانی

  محوطه سازی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی و جذابیت فضای بیرونی ساختمان‌ها دارد. فقط کافیست که از بین انواع مختلف سنگ‌ها انتخاب درستی داشته باشید. با توجه به اینکه سنگفرش‌ها در معرض تردد دائمی قرار دارند برای انتخاب سنگ در سنگفرش محوطه و پیاده رو علاوه بر زیبایی مقاومت آن نیز باید مد نظر قرار گیرد.

  تراورتن، سنگ‌آهک، مرمریت، گرانیت و سنگ کوبیک، سنگ چینی یا کریستال از انواع مختلف سنگ‌های طبیعی هستند که در سنگفرش‌ها به کار برده می‌شوند. با در نظر داشتن شرایط اقلیمی و ویژگی‌های فضا و نیز ویژگی‌های منحصر به فرد هر کدام از انواع سنگ‌ها، مناسب‌ترین سنگ برای سنگفر‌ش انتخاب می‌شود.

  بیشتر  

  در انتخاب و خرید سنگ ساختمان خود دغدغه دارید ؟

  کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

  مجموعه بازرگانی ابرسنگ می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
  رد کردن
  اجازه دادن به اعلان ها