original.svg

مرغوبیت محصول

delivery.svg

تحویل فوری

support.svg

پشتیبانی همه روزه

 • دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • فیلتر محصولات نمایش 1 - 16 از 209 نتایج

  دسته‌بندی‌ها

  ابعاد موجود

  رنگ‌های موجود

 • 209 محصول

  محصولات پرطرفدار

  در سرویس بهداشتی و حمام از متریال‌های مختلفی استفاده می‌شود. سنگ با توجه به مقاومت بالا، طول‌ عمر زیاد و نیز تنوع جنس، طرح و رنگ یکی از مناسب‌ترین متریال‌ها برای حمام و سرویس بهداشتی ساختمان‌ها به شمار می‌رود.

  کاربرد سنگ‌های زیبا در بخش‌های مختلف ساختمان نمایی کاملاً لوکس و منحصر به‌فرد به فضاهای مختلف منزل خواهد داد. شایان ذکر است که در انتخاب سنگ مناسب برای فضاهای مختلف داخل و بیرون ساختمان لازم است که به کاربری و شرایط ویژه آن توجه داشت. سرویس بهداشتی و حمام در معرض رطوبت دائمی قرار داشته و نیاز به شستشوی مداوم دارند که این موضوع در انتخاب سنگ باید مدنظر قرار گیرد.

  سنگ در سرویس بهداشتی و حمام چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

  سنگ انتخابی برای سرویس بهداشتی و حمام باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد. مهم‌ترین ویژگی‌های ضروری برای سنگ‌های سرویس بهداشتی و حمام به شرح زیر است:

  • سرویس بهداشتی همیشه در معرض آب و رطوبت قرار دارد. به همین دلیل نفوذپذیری کم در برابر آب یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ‌های انتخابی برای این بخش از ساختمان به شمار می‌رود؛
  • سرویس بهداشتی و حمام نیاز به شستشوی بیشتری نسبت به سایر بخش‌ها دارند. به همین دلیل مقاومت بالای سنگ در برابر مواد شوینده با ترکیبات اسیدی و قلیایی بسیار مهم است؛
  • تخلخل پایین سنگ در سرویس بهداشتی و حمام نه‌تنها از نفوذ آب بلکه از نفوذ آلودگی و مواد شیمیایی نیز پیشگیری می‌کند. به همین دلیل سنگی که برای این بخش از ساختمان انتخاب می‌شود باید تخلخل کمی داشته باشد. نفوذ زیاد جرم و کثیفی به درون این سنگ‌ها باعث نیاز بیشتر به شستشو و تمیزکاری در سنگ‌ها می‌شود؛
  • سنگی که برای این بخش‌ها انتخاب می‌شود باید صیقل مناسبی داشته باشد؛ زیرا صیقل زیاد سبب لیز خوردن می‌شود و در صورتی که صیقل پایین باشد نیز سنگ زیبایی خود را از دست می‌دهد. در صورتی که فضا کوچک باشد استفاده از سنگ‌های صیقل داده شده فضا را کمی بزرگ‌تر جلوه می‌دهد؛
  • جنس سنگ انتخابی باید به گونه‌ای باشد که سنگ به مرور زمان دچار تغییر رنگ نشود؛
  • نکته مهم دیگر که برای انتخاب سنگ در سرویس بهداشتی و حمام مد‌نظر قرار می‌گیرد رنگ آن است. هرچند رنگ یک موضوع سلیقه‌ای است؛ اما به‌طور کلی رنگ سفید نشانه تمیزی و نظافت بوده و برای این بخش از ساختمان مناسب‌تر است. البته حمام‌های امروزی به مکانی برای آرامش و ریلکسیشن تبدیل شده‌اند. بسیاری از حمام‌ها به سیستم جکوزی، سونا و سایر سیستم‌هایی از این قبیل مجهز هستند. استفاده از رنگ سفید مطلق در این فضاها کمی حس سردی ایجاد می‌کند. در صورتی که رنگ سنگ حمام کمی به رنگ‌های گرم‌تر مانند کرم متمایل شود گرمی و دلپذیری بیشتری در محیط ایجاد می‌شود.

  کاربرد انواع سنگ در سرویس بهداشتی

  اگر شما به لوکس بودن و دکوراسیون فضای داخلی منزل خود اهمیت می‌دهید هنگام انتخاب سنگ فرصت خوبی است که خوش سلیقگی خود را به رخ بکشید. سنگ نه‌تنها طول عمر ساختمان را افزایش می‌دهد، بلکه جلوه و زیبایی خاصی به آن می‌بخشد. در ادامه برخی انواع سنگ‌های مورد استفاده در سرویس بهداشتی و حمام معرفی می‌شوند.

  سنگ گرانیت

  گرانیت نوعی سنگ آذرین با ترکیبی غنی از سیلیس است و با توجه به ترکیب شیمیایی آن مقاومت بالایی دارد. گرانیت یکی از مقاوم‌ترین مصالح مورد استفاده در ساختما‌ن‌سازی به‌شمار می‌رود. همچنین این سنگ نفوذناپذیری مطلوبی در برابر آب دارد. این ویژگی در سنگ‌های مورد استفاده در قسمت‌هایی از قبیل سرویس بهداشتی، استخر و جکوزی و سایر بخش‌هایی از بنا که در معرض آب قرار دارند بسیار مهم است.

  گرانیت غنی از سیلیس بوده و ترکیب آن به گونه‌ای است که در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت بالایی نشان می‌دهد‌. بنابراین در تماس با مواد شوینده با ترکیبات اسیدی و بازی تغییر رنگ زیادی در آن حاصل نمی‌شود و رنگ و کیفیت آن حفظ می‌شود.

  نکته‌ای دیگر در رابطه با گرانیت که باید به مطالب عنوان شده اضافه شود قابلیت ساب‌پذیری بالای گرانیت است. با توجه به ساب‌پذیری بالا، گرانیت به سنگی کاملاً شفاف تبدیل می‌شود. تنوع رنگ و ابعاد گرانیت‌های موجود در بازار آنقدر زیاد است که سلیقه تمام افراد را پوشش می‌دهد.

  سنگ مرمر

  مرمر با ترکیب آهکی و ظاهر زیبای خود از پرکاربردترین سنگ‌های ساختمانی به‌شمار می‌رود. مرمر در واقع سنگی براق و درخشان با قابلیت صیقل‌پذیری بالاست. جلا و درخشندگی این سنگ و خاصیت انعکاس نور در آن سبب افزایش روشنایی فضا شده و جلوه خاصی به آن می‌بخشد. ماهیت سنگ مرمر خنک است به همین دلیل استفاده از آن فضا را خنک و دلپذیر می‌کند. در صورت استفاده از مرمر در فضای حمام و سرویس بهداشتی فضا بزرگ‌تر و روشن‌تر به نظر می‌رسد. تنوع طرح و رنگ مرمر زیاد بوده و این سنگ زیبا در برابر ضربه و فشار نیز مقاومت مطلوبی نشان می‌دهد.

  به دلیل مزایای بسیار زیادی که برای این سنگ مطرح شد، مرمر نسبت به سایر سنگ‌های مناسب برای سرویس‌های بهداشتی قیمت بالاتری دارد. به همین دلیل عمدتاً در سرویس‌های بهداشتی لوکس و لاکچری مرمر به‌کار برده می‌شود.

  رگه‌های بسیار زیبایی در سنگ مرمر وجود دارد. در شستشوی این سنگ نباید از مواد شوینده اسیدی استفاده شود. با توجه به ترکیب آهکی مرمر شوینده‌های اسیدی سبب خوردگی آن خواهند شد.

  سنگ تراورتن

  تراورتن از سنگ‌های رسوبی با ترکیب آهکی است که در اطراف چشمه‌های آبگرم تشکیل می‌شود. این سنگ شناخته شده به دلیل ترکیب رنگ آن در زمان‌های گذشته در ساختمان سازی چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما امروزه به دلیل روش‌های نوین فرآوری و آب‌بندی این موضوع نیز حل شده است. این سنگ نوعی سنگ بادوام با طول عمر بالا بوده و ماندگاری زیادی دارد.

  فرآیند تشکیل تراورتن به‌گونه‌ای است که حین تشکیل تخلخل‌هایی در آن ایجاد می‌شود. از آنجایی که تخلخل پایین به‌منظور پیشگیری از نفوذ آب و آلودگی در سنگ از مهم‌ترین ویژگی‌های سنگ در سرویس بهداشتی و حمام محسوب می‌شود، حین اجرای این سنگ در سرویس بهداشتی فضاهای خالی آن با دوغاب و اپوکسی پر می‌شوند. به این ترتیب سطحی صاف‌تر با تخلخل کمتر ایجاد می‌شود.

  سنگ چینی

  سنگ چینی سنگی با بافت متراکم و تخلخل پایین است. با توجه به تخلخل پایین سنگ چینی آب به درون آن نفوذ نمی‌کند. نفوذناپذیری در برابر آب ویژگی بسیار مهمی برای سنگ‌های مورد استفاده در سرویس‌های بهداشتی‌، حمام و استخرها است. این سنگ در برابر مواد شیمیایی نیز مقاومت کافی دارد. با توجه به مقاومت فشاری بالای سنگ در صورت سقوط اجسام روی آن یا انقباض و انبساط دچار ترک خوردگی نمی‌شود.

  با توجه به شفافیت ظاهری سنگ چینی و قابلیت عبور نور کاربرد این سنگ در سرویس بهداشتی و حمام و سایر فضاهای داخلی منزل نمایی خاص به فضا می‌بخشد.

  کلام آخر….

  انتخاب سنگ در فضاهای مختلف داخل منزل با توجه به کاربری فضا، ویژگی‌های سنگ و نیز سلیقه افراد صورت می‌گیرد. برای انتخاب سنگ در سرویس بهداشتی و حمام باید ویژگی‌های مختلفی مدنظر قرار گیرد. مهم‌ترین ویژگی سنگ‌های انتخابی برای این فضا نفوذناپذیری در برابر آب و مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی است.

  گرانیت یکی از مقاوم‌ترین مصالح ساختمانی است که در برابر نفوذ آب نیز مقاومت مطلوبی نشان می‌دهد و به همین دلیل از مناسب‌ترین سنگ‌ها برای استفاده در سرویس بهداشتی و حمام است. مرمر سنگی زیبا با درخشندگی و جلای منحصر به فرد بوده که در سرویس‌های بهداشتی و حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از مرمر سبب روشنایی و بزرگ‌تر جلوه دادن فضا می‌شود. سنگ چینی و تراورتن از دیگر سنگ‌های مورد استفاده در سرویس بهداشتی، حمام و سایر فضاهای داخل ساختمان هستند.

  بیشتر  

  در انتخاب و خرید سنگ ساختمان خود دغدغه دارید ؟

  کارشناسان ما در هر لحظه آماده ارائه مشاوره در زمینه خرید و انتخاب سنگ ساختمان با درنظر گرفتن بودجه شما هستند.

  مجموعه بازرگانی ابرسنگ می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
  رد کردن
  اجازه دادن به اعلان ها